Keskiviikkona 14.11 pidettiin TOPNin sääntömääräinen syyskokous Åbo Akademin tiloissa. Tilaisuus aloitettiin topnilaisten Pohjoismaista Identiteettiä Etsimässä (PIE) kampanjaa varten valmistaman lyhytelokuvan esityksellä. Elokuva on esitetty aikaisemmin PNN:n toimintaseminaarin yhteydessä järjestetyssä gaalaillassa, jossa valittiin myös PIE-kampanjan voittaja. Voitto meni tällä kertaa Jyväskylään, mutta Topnissa ollaan kuitenkin erittäin tyytyväisiä ja ylpeitä yhdistyksen historian (tietääksemme) ensimmäisestä omavalmisteisesta elokuvasta 🙂

Tämä upea lyhytelokuva on nyt julkaistu myös Youtubessa, missä sen voi käydä katsastamassa: http://www.youtube.com/watch?v=EH1liQ5-3-c&feature=plcp

”Salainen agentti Smørrebrød ja pimeä proffa” elokuvan Turun ensiesityksen jälkeen siirryimme varsinaiseen syyskokoukseen. Syyskokouksessa mm. valittiin uusi hallitus vuodelle 2013 sekä vahvistettiin tulevan vuoden toimintasuunnitelma ja talousarvio. TOPN sai tulevalle vuodelle 8-paikkaisen hallituksen ja yhdistyksen toiminta tulee varmasti olemaan hyvissä ja aktiivisissa käsissä jatkossakin 🙂

TOPNille hankittu upouusi puheenjohtajan nuija, joka vihittiin käyttöön 🙂

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *